Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: pxfuel

Кілька великих авіакомпаній заявили, що вимагатимуть від пасажирів довідку про щеплення від коронавірусу, щойно вакцини стануть доступними, повідомляє CNN.

Так, австралійський національний перевізник Qantas заявив, що розглядають запровадження нових правил, які передусім поширюватимуться на міжнародні рейси. На перельоти всередині країни така вимога може й не поширюватися.

«Судячи з розмов із колегами з авіакомпаній у світі, (щеплення від коронавірусу) може стати загальною вимогою», – зазначив гендиректор Qantas Алан Джойс. Можливо, пасажирів зобов’яжуть оформлювати «паспорт вакцинацій».

Так само малайзійська авіакомпанія AirAsia повідомила, що планує зробити щеплення обов’язковою вимогою для перельоту, щойно вакцина буде доступною. В Air New Zealand зазначили, що зрештою рішення про відкриття кордонів та умови перельотів ухвалюватимуть уряди країн.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) зазначила, що розробляє цифровий паспорт здоров’я, який може у майбутньому містити інформацію про зроблені щеплення. Його планують запустити на початку 2021 року.

Наразі три виробники вакцин заявили про завершення третьої стадії клінічних випробувань. Вакцини американської компанії Moderna та американсько-німецької Pfizer/BioNTech показала 95-відсоткову ефективність, а вакцина шведсько-британської AstraZeneca, розроблена в Оксфордському університеті, – 70% (та 90% в окремій групі добровольців, яким спочатку давали половину дози).

Російська вакцина «Спутник V» поки що пройшла два етапи. Спершу розробники повідомили про ефективність у 91,4%, але днями заявили, що вона може сягати 95%. Різницю начебто залежить від часу застосування другої дози: на 28-й день у першому випадку або 42-й у другому.

Україна планує отримати перший транш вакцин проти COVID-19 – 1,2 мільйона доз – у першому півріччі 2021 року. Його нададуть за програмою COVAX – глобальною ініціативою для доступності вакцини.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button