Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Les Anderson, Unsplash

У Міністерстві освіти не бачать проблем із підручником з хімії для дев’ятого класу, в якому міститься інформація про лікування раку содою, і не вважають це  підстава для скасування з підручника грифу «рекомендовано Міністерством». Про це йдеться у відповіді МОН на запит Громадського.

Така інформація сприятиме розвитку критичного мислення в учнів, вважають у Міносвіти. Переконують, що авторка підручника з хімії Савчин Марія намагалася подати у книжці якомога більше цікавої інформації. У підручнику вказується, що рекомендації щодо соди взяли з сайту «Всеукраїнської асоціації пенсіонерів», але у Міносвіти кажуть, що авторка посилалася на американське джерело, але «через недогляд» не вказала його.

У МОН також повідомили, що хоч сода і не може запобігти онкологічним захворюванням, проте «у поєднанні з хіміотерапією може сповільнити їх розвиток і запобігти розростанню в інші частини тіла».

«Розчин соди виводить з організму отруту й токсини, знімає набряк легенів, допомагає під час великої втрати крові людиною. Дослідження в медицині засвідчують, що сода інколи ефективніша за синтетичні ліки, оскільки вона входить до складу крові й у разі внутрішньовенного введення відновлює її нормальну структуру, – йдеться у відповіді відомства. – Обеззброює ракові клітини, полегшує лікування від алкогольної та наркотичної залежностей, вирішує проблеми зі серцевим ритмом, усуває непотрібні скупчення у суглобах і хрящах, поліпшує пам’ять та увагу, заповнює втрату рідини в організмі».

Міністерство цитує публікацію на ресурсі UkrMedia, в якій згадується радянський лікар Іван Неумивакін – прихильник альтернативної та космічної медицини.

Далі більше – у відповіді МОН згадується також італійський лікар Туліо Сімончіні, який «у своїй теорії стверджує, що рак це грибкове захворювання і для боротьби з ним не потрібно використовувати хіміотерапію». Саме Сімончіні найбільше сприяв популяризації міфу про те рак лікують харчовою содою. 2006 року його позбавили ліцензії, але він продовжував практикувати у себе вдома: робив онкохворим ін’єкції соди замість хіміотерапії. У 2018 року Сімончіні засудили до п’яти з половиною років в’язниці за незумисне вбивство пацієнта.

У підручнику з хімії також йдеться про те, що спирт застосовують у вигляді компресів для лікування застуди. Це «народний» засіб, який не підтримується доказовою медициною.

Міністерство освіти та науки зараз тимчасово очолює економіст Сергій Шкарлет. Влітку стало відомо про велику частку плагіату в його наукових роботах, що призвело до протестів проти його призначення.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button