Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23470 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Zachary Theodore, Unsplash

Кабінет міністрів видав НАК «Нафтогаз України» спеціальний дозвіл на розвідку та видобуток нафти й газу на шельфі Чорного моря без проведення попереднього конкурсу, повідомляє Громадське.

Голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що уряд дав старт одній із найамбітніших історій за останні роки, а сама компанія готується якнайскоріше почати бурити перші свердловини на шельфі Чорного моря.

За його словами, зараз ніхто достовірно не знає, де саме розташовано запаси газу та наскільки складно і дорого буде підняти його на поверхню, але «успіхи сусідньої Туреччини та Румунії показують – газ у Чорному морі є».

«За нашою інформацією, найбільші ресурси газу України зосереджені саме на шельфі – 1-2 трлн кубометрів», – заявив Коболєв.

Три роки тому дочірня компанія «Нафтогаз» «Укргазвидобування» подавала до Державної служби геології та надр пакети документів із заявами на отримання спецдозволів на користування надрами на 23 нових ділянках, серед яких чотири були на шельфі Чорного моря.

Однак минулого року «Нафтогаз» визнав, що ці амбітні плани реалізувати неможливо. Тоді в компанії зазначили, що українські родовища схожі на «вичавлений лимон» через виснаженість ресурсів.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button