Франція криміналізувала «дискримінацію регіональних акцентів». Що це означає?
За «глузування з вимови» можна буде потрапити до в'язниці або отримати штраф в 45 тисяч євро.
За «глузування з вимови» можна буде потрапити до в'язниці або отримати штраф в 45 тисяч євро.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Нижня палата парламенту Франції – Національна Асамблея Франції – ухвалила закон, за яким забороняється дискримінація акцентів, повідомляє The Guardian.
За закон щодо глотофобії, дискримінації за лінгвістичною ознакою, проголосували 98 депутатів, лише троє виступили проти. Закон передбачає штраф у розмірі 45 тисяч євро або ж три роки ув’язнення за дискримінацію за мовною ознакою.
Проблема глузування з вимови почала активно обговорюватись у Франції після того, як кандидат на президентських виборах Жан-Люк Меланшон принизив журналістку з Тулузи за її вимову. Зокрема, Меланшон, відповідаючи на питання журналістки, передражнив її акцент.
Акценти трапляються й серед найвищих чиновників країни. Наприклад, прем’єр-міністра Франції Жана Кастекса називають «регбістом» через характерний акцент південно-західного регіону, де поширений цей вид спорту.
З іншого боку, пише The Local, Жан Лассаль з опозиційної партії «Свободи та території», в яку входять корсиканські націоналісти, проголосував проти тексту.
«Я не прошу про благодійність, я не вимагаю захисту, тому що я такий, який я є», – сказав він з сильним акцентом південного заходу Франції.
Автор законопроєкту депутат Крістоф Юзет заявив, що питання акцентів нині є «серйозною справою».
Найближчим часом законопроєкт розглянуть у Сенаті. Згідно із законами Франції, для того, аби закон вступив у дію, його мають в ідентичному варіанті ухвалити обидві палати парламенту ㅡ Національна Асамблея та Сенат.
Фото: Richard Ying et Tangui Morlier
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті