Київрада урізала видатки на громадський бюджет, але збільшила депутатські фонди. Що сталося?
Бюджетна комісія Київради заклала 120 мільйонів гривень у депутатські фонди, але урізала видатки на Громадський бюджет у 2022 і 2023 роках до 100 мільйонів гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 255 днів. За цей час ми опублікували 25996 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Бюджетна комісія Київради вирішила збільшити депутатські фонди до мільйона на депутата на рік, заклавши 120 мільйонів гривень. Натомість депутати урізали видатки на Громадський бюджет у 2022 і 2023 роках з 170 до 100 мільйонів гривень. Така практика обмежує громадське самоврядування на користь депутатського корпусу.
Депутатка Київради Ксенія Семенова пояснює, що гроші з програми вирішення депутатами Київради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців (депутатські фонди), депутати «зазвичай позиціонують як свої, не як гроші платників податків».
«Виборці так і сприймають – як благодійність. На що витрачають? На матеріальну допомогу – просто видають в приймальні, ставлять поштові скриньки, на яких пишуть своє прізвище, або ще якось», – пише Семенова, зазначивши, що процедури розподілу депутатами цих грошей немає.
Вона нагадала, що торік 56,2% цих грошей витратили на роздачу матеріальної допомоги, яка «видавалась в приймальнях депутатів».
Директор департаменту фінансів КМДА Володимир Репік пояснює, що ці 120 мільйонів не відповідають бюджетному кодексу, бо це не функція депутата видавати гроші чи робити ремонти. Для цього є інші міські програми.
На Громадський бюджет в цьому році спрямовується лише менше 0,3% від бюджету Києва.
«Щодо Громадського бюджету. Так, гарна ініціатива, працює, але гроші можуть лежати: поки за них проголосують, поки буде процедура. Якщо ми будемо бачити, що у нас є надходження до міського бюджету, ми можемо доголосовувати фінансування в Громадський бюджет і піднімати це питання. Якщо ми будемо бачити, що фінансування не використовується і Громадський бюджет не рухається, то воно залишається в тому ж вигляді, в якому є. На сьогоднішній день, на 2021 рік ми вже маємо затверджені проєкти. На 2022 рік ми будемо дивитись (чи збільшувати Громадський бюджет, – ред.): якщо в нас є збільшення надходжень – чого ми, на жаль, поки що не бачимо. В нас мінус 5 мільярдів надходжень до бюджету, тому що ми податкове навантаження на бізнес зменшували, і це теж треба враховувати», – пояснила зменшення ГБ депутатка Мирослава Смірнова з УДАРу, цитує Сергій Пасюта.
Днями КМДА опублікувала проєкт бюджету Києва на 2021 рік. Активісти вважають, що документ містить низку не надто актуальних, а то й непотрібних проєктів, натомість важливі ініціативи залишилися поза увагою.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті