Ліхтарі з відтвореним історичним декором, які встановили на Голосіївському проспекті, вже поіржавіли
Декоративна основа на ліхтарях ширша за сам стовп, шо може привести до подальшого псування елементів.
Декоративна основа на ліхтарях ширша за сам стовп, шо може привести до подальшого псування елементів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ліхтарі з відтвореним історичним декором, які встановили на Голосіївському проспекті, вже почали іржавіти. Про це повідомила художниця Інга Леві.
Дослідник архітектури Семен Широчин звернувся до підрядника, щоб дізнатися причину псування ліхтарів. Йому відповіли, що причиння заіржавіння ліхтарів їм невідома.
За словами художника та реставратора Василя Грубляка, швидше за все – це брак на заводі та схоже на «недотримання технології варіння і лиття металу».
На фото видно, що декоративна основа ширша за сам стовп, шо може привести до накопичення льоду всередині конструкції та подальшого псування елементів.
У 2020 році стало відомо про заміну стовпів на Голосіївському проспекті, де понад 160 ліхтарів мають історичний чавунний декор. За словами Семена Широчина, йому тоді повідомили, що автентичний декор зберегти не вийде, тому що нові стовпи за вимогами повинні мати більший діаметр, ніж старі, встановлені до прокладання тролейбусної лінії.
Пізніше з’явився тендер на реконструкцію стовпів проспекту, де серед вимог було оформлення опор «Київ». У той же час один стовп демонтували, згадує Широчин. Потім з’ясувалося, що його декор був використаний як зразок.
Нещодавно на Голосіївському проспекті почали встановлювати ліхтарі, які повторюють малюнок чавунних ліхтарних стовпів 1950 року.
Фото: facebook.com/ahvottykak
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті