Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Unsplash

У 2020 році середньорічна температура в Києві піднялась до +10,9°С, що на 3,2°С перевищує кліматичну норму. Таким чином минулий рік виявився рекордним із 1881 року, тобто з початку спостережень. Про це повідомляє Центральнагеофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

11 місяців року мали суттєве перевищення середньомісячних температур стосовно кліматичної норми – окрім травня. Особливо відзначилися січень, лютий і березень, які мали найвищі відхилення від середньобагаторічних показників – відповідно на 6,4°С, 6,7°С і 5,8°С.

Найхолоднішим днем було сьоме грудня (-9,5°С), а найспекотнішим – перше вересня (+34,7°С у затінку).

Кількість опадів відповідала 89% кліматичної норми (580 мм), але у часі вони розподілилися дуже нерівномірно. У травні та жовтні випали понад дві місячні норми у травні та жовтні, а в липні та серпні їхня кількість не перевищила й половини норми.

Через зміну клімату для Києва оновили кліматичні норми. Їх опублікували в Урядовому кур’єрі.

Так, річний показник температури повітря тепер становить +9°С проти попередніх +7,7°С, а норму опадів знизили з 650 мм до 618 мм.

Читайте також: Вау-ефекти «Київзеленбуду» не потрібні місту. Слід адаптуватись до змін клімату, а не «занурюватись в казковий світ»

В обсерваторії Срезневського зазначали, що за останні 30 років клімат Києва змінився так, ніби столиця перемістилася на 400 кілометрів південніше.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button