Модерністській поліклініці на Рейтарській планують надати охоронний статус
Також об’єктами культурної спадщини можуть визнати колишній маєток Бернера та садибу Фалера.
Також об’єктами культурної спадщини можуть визнати колишній маєток Бернера та садибу Фалера.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Департамент охорони культурної спадщини КМДА планується занести до переліку об’єктів культурної спадщини три будівлі у Шевченківському районі. Про це повідомив заступник директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення Юрій Тацій.
Серед них – будинок поліклініки Спілки Письменників на вулиці Рейтарській, 15. Шестиповерхову будівлю у формі «драбини до неба» було збудовано архітекторами Авраамом Мілецьким та Володимиром Шевченком у 1986 році. Нові власники хочуть провести «капітальний ремонт», проєкт якого один із авторів – Володимир Шевченко – вважає таким, що вносить надмірні зміни в оригінальну споруду.
Також об’єктом культурної спадщини можуть визнати колишній маєток купця Якова Бернера на бульварі Тараса Шевченка, 1-А. Його збудували у 1886 році за проєктом київського архітектора Володимира Ніколаєва.
Ще одним претендентом на статус пам’ятки є маєток Фалера – кутова садиба на вулиці Великій Васильківській, 10. У другій половині ХІХ сторіччя тутешня ділянка належала німецькому підданому Генріху Фалеру – засновникові меблевої фабрики. Його син у 1897 році розпочав спорудження будинку в стилі неоренесансу. Будівництвом керував Андрій-Фердінанд Краусс.
Нагадаємо, торік Департамент охорони культурної спадщини надав статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини будинку звукозапису Українського радіо та залам Прощання Київського крематорію.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті