В яких країнах споживають найбільше м’яса? (карта)
У 1960 році споживання м’яса в середньому відповідало 23 кілограмам на людину щороку, а у 2018 році зросло до 46 кілограмів.
У 1960 році споживання м’яса в середньому відповідало 23 кілограмам на людину щороку, а у 2018 році зросло до 46 кілограмів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З 1960 року обсяги споживання м’яса у світі збільшилися всемеро. Оскільки тваринництво є однією з головних причин кліматичної кризи, експерти закликають зменшувати частку м’ясних страв у раціоні. Про це йдеться у виданні «М’ясний атлас 2021», повідомляє DW.
Так, до зростання глобального попиту на м’ясо призвели два чинники: збільшення населення світу та економічне зростання. У 1960 році планету населяли три мільярди людей, і споживання м’яса тоді в середньому відповідало 23 кілограмам на людину щороку. Вже у 2018 році, коли населення Землі виросло до 7,6 мільярда людей, а споживання м’яса зросло в сім разів – до 350 мільйонів тонн, що відповідає 46 кілограмам м’яса на людину впродовж року.
Як видно з карти, українці споживають порівняно небагато м’яса, у той час як серед європейських країн найвищий показник споживання м’яса на одну людину – в Іспанії. У світі найбільш м’ясна дієта у жителів США, Аргентини, Австралії та Нової Зеландії.
Експерти закликають до переосмислення харчових звичок, а саме до вживання меншої кількості м’яса та збільшення в раціоні частки продуктів рослинного походження. Відмова від м’яса не обов’язково має бути повною – крім пескетаріанської (у раціоні лишається риба) та оволактовегетаріанської (у раціоні лишаються яйця й молочні продукти) дієт є й так звані флексітаріанські (гнучкі) практики, коли людина просто зменшує частку продуктів тваринного похоження в раціоні.
При складанні раціону здорового харчування науковці радять орієнтуватись на такі обсяги – 16 кілограмів м’яса та 33 кілограми молочних продуктів на одну людину на рік. Досвід Індії, а також багатьох африканських країн з їхньою традиційною кухнею свідчить, що таке обмеження є абсолютно можливим. Натомість у Північній і Південній Америці, а також у Європі м’яса споживається в сім разів більше.
Ось лише низка поблем, пов’язаних із надмірним споживанням м’яса: забруднення ґрунтових вод поряд із фермами; потреба у великих площах землі (71% орних земель у світі використовуються для вирощування корму для худоби); вирубування лісів під пасовища; використання небезпечних пестицидів тощо.
У світлі пандемії коронавірусу актуальними видаються й небезпеки поширенні нових інфекцій. Так, знищення лісів під пасовища позбавляє диких тварин ареалів існування, що змушує їх мігрувати ближче до місць проживання людей. А це, в свою чергу, полегшує передачу вірусів від тварини до людини й може призвести до нових пандемій. При цьому надмірне вживання антибіотиків у вирощуванні тварин призводять до появи резистентних бактерій.
«М’ясний атлас» – міжнародне видання, яке з 2013 року публікують німецьке екологічне товариство BUND у співпраці з французькою Le Monde diplomatique.
Читайте також: Експерти прогнозують майже повну заміну м’яса штучною їжею до 2035 року
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті