Простір М³ на Майдані номінували на Премію Міс ван дер Рое
Куб було відкрито 21 листопада 2019 року на місці будівництва Національного музею Революції Гідності.
Куб було відкрито 21 листопада 2019 року на місці будівництва Національного музею Революції Гідності.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київський виставково-освітній простір «М³: Майдан. Меморіал. Музей», він же «куб», номіновано на Премію Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури – нагороду Міс ван дер Рое. Про це повідомляється на сторінці Національного музею Революції Гідності.
Тимчасову конструкцію М³ було відкрито 21 листопада 2019 року на місці будівництва Національного музею Революції Гідності. Автори архітектурної ідеї проєкту – агенція Urban Curators та архітектор Єгор Штефан.
Ідея «куба» – не відтворювати споруду музею, а актуалізувати її зміст. Усередині куба розміщується спіральна галерея, що підіймається догори довкола атріуму. Постір може слугувати відкритим університетом, концертним і театральним майданчиком. На виставці є інтерактивні елементи для відвідувачів. Зокрема це карта революції, над якою можна згадати значущі місця протестів, а також пов’язати стрічку з побажанням або словами на спомин.
«Тимчасове перетворення – саме той інструмент, який допоможе наблизитися до створення будівлі музею. Забезпечення публічного доступу на ділянку, допоки побудова ще не почалася, – таке ж важливе, як демонстрація архітектурної візуалізації проєкту», – пояснюють автори.
Премію, названу на честь архітетора Людвіга Міса ван де Рое, – учасника Баухаусу та засновника «інтернаціонального стилю», – вручають раз на два роки. Перед цим премію вручали 2019 року, та через пандемію коронавірусу наступну церемонію відтермінували. Тож короткий список номінантів оголосять аж через рік, а переможців – у квітні 2022 року. Вручення премії відбудеться у травні 2022 року.
Нагадаємо, у конкурсі на проєкт будівлі Національного музею Революції Гідності переміг «Штурм пагорба» німецького архітектурного бюро Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті