У Європі вперше виробили більше енергії на «зелених» джерелах
Минулого року в ЄС виробили на один відсоток більше «зеленої» електроенергії, ніж від викопного палива.
Минулого року в ЄС виробили на один відсоток більше «зеленої» електроенергії, ніж від викопного палива.
У 2020 році країни Європейського Союзу вперше виробили більше відновлювальної електроенергії, ніж від викопного палива – 38% та 37% відповідно, повідомляє CNN. Найвищий відсоток зафіксовано у Данії (61%), Ірландії (35%), Німеччині (33%) та Іспанії (29%).
У звіті аналітичних центрів Ember і Agora Energiewende зазначено, що виробництво енергії за рахунок вітру і сонця подвоїлося з 2015 року. У минулому році на них припадала одна п’ята виробництва електроенергії в Євросоюзі. У звіті також наголошується, що з 2015 року викиди від виробництва електроенергії в Європі знизилися на 29%.
Пандемія привела до зниження попиту на електроенергію в усьому світі. Згідно зі звітом, в Європі попит скоротився на чотири відсотки.
У грудні 2020 року в Євросоюзі домовилися до 2030 року скоротити шкідливі викиди на не менше ніж на 55%. Нова мета передбачає комплексну перебудову економіки Європи в усіх секторах. Зокрема, до червня 2022 року Брюссель випустить законодавчі пропозиції. Вони стосуватимуться національних цілей щодо скорочення викидів, поновлюваних джерел енергії, стандартів CO2 для автомобілів, оподаткування енергії та лісового господарства.
Також у березні 2020 року Єврокомісія представила проєкт закону про клімат, який повинен зробити ЄС до 2050 року кліматично нейтральним. Це означає, що негативний вплив на клімат парникових газів, що виробляються промисловими підприємствами, має повністю компенсуватися за рахунок висаджування лісів і використання «зелених» технологій.
При цьому кожна країна Європейського Союзу має окремі дорожні карти та стратегії переходу на альтернативні джерела енергії. Вони залежать від рівня розвитку відновлювальних джерел енергії у країні.
Читайте також: Розповідаємо, як Європі вдалось досягнути цілі – 20% електроенергії із «зелених» джерел.
Фото: Karsten Wurth, unsplash.com
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті