Вчені пропонують переробляти використані маски на дороги і тротуари
Додавання до бетону 1% подрібнених масок лише покращило міцність матеріалу.
Додавання до бетону 1% подрібнених масок лише покращило міцність матеріалу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Австралійські вчені пропонують переробляти використані медичні маски на основу для покриття доріг або тротуарної плитки. Про це повідомляє Громадське з посиланням на дослідження групи науковців Мельбурнського королівського технологічного університету, опубліковане в Science of the Total Environment.
Підрахували, що щодня у світі викидають близько 6,88 мільярда медичних масок. Це понад 200 тисяч тонн сміття, яке скидають на звалищах або спалюють.
Вчені пропонують подрібнювати маски, додавати перероблений бетонний заповнювач (RCA) та формувати основу для вуличного покриття. Експеримент довів, що додавання до бетону невеликої кількості (1-3%) подрібненого матеріалу не тільки не зменшило його міцність, а й навпаки покращило.
Щоб побудувати основу для одного кілометра двосмугової дороги завширшки сім м і завтовшки пів метра, додаючи лише 1% перероблених масок, знадобиться приблизно 93,2 тонни переробленого матеріалу. Стільки масок продукують три мільйони людей. Саме 1% у такій суміші вважається оптимальним.
Дороги з нового матеріалу мають прослужити довше та за розрахунками будуть на 30% дешевшими у виробництві.
Читайте також: Дизайнер перетворив одноразові маски на стільці, щоб привернути увагу до забруднення пластиком
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті