Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Кадр із відео

Музей на Поштовій площі презентує 3D-реконструкцію стародавнього Подолу, яку виконала Світлана Сугак, вокалістка музичного гурту Pororoka.

Матеріалами для цифрової реконструкції була наукова література, результати археологічних досліджень, пам’ятка археології та історії національного значення «Ділянка прибережного кварталу середньовічного Києва» і консультації з Історико-культурним центром «Річкова Брама Києва» та ініціативною групою «Музей на Поштовій площі».

Серед відтворених об’єктів: Хрещатицька брама, дерев’яні садиби, ймовірний образ Іллінської церкви 945 року.

Зараз для перегляду доступний деморолик, а повну версію 3D-реконструкції проведуть о 20:00 12 лютого на Поштовій площі (вхід на локацію – навпроти фунікулеру поряд з Церквою Різдва Христового). Після перегляду відбудеться дискусія з авторкою візуалізації. На презентацію зможуть потрапити не більш як 15 осіб, реєстрація обов’язкова.

Нагадаємо, у 2012 році на Поштовій площі почалися будівельні роботи – компанія «Хенсфорд Україна» планувала побудувати підземний ТРЦ. Але у 2015 році виявили археологічні артефакти – квартал середньовічного міста XI-XII століть, вулицю XVII-XVIII століть, поховання, монети різних епох, прикраси, посуд, кулі та стріли, княжі печатки тощо, а також давніші археологічні шари.

Зараз будівництво заморожене, а кияни вимагають створити замість ТРЦ музей. У 219 році уряд оголосив місце розкопок на Поштовій пам’яткою археології та історії національного значення.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button