Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

АЕС Темелін у Чехії. Фото: Ondrej Bocek, Unsplash

Мільярдер і засновник Microsoft Білл Гейтс планує вкласти два мільйярда доларів у різні стартапи та проєкти, які займаються протидією змінам клімату. Про це він повідомив німецькій газеті Handelsblatt.

Гейтс вважає, що важливу роль у кліматичній боротьбі відіграють інновації, зокрема водневі технології та (дещо контроверсійна) ідея очищення атмосфери від вуглецю, а також альтернативні джерела енергії. Але він певен, що самою енергією сонця та вітру не обійтися – потрібна атомна енергетика.

15 років тому Гейтс заснував компанію TerraPower, яка займається розробкою нового типу ядерного реактора, що працює на збідненому урані, вирізняється високим коефіцієнтом використання палива рацює без дозаправлення протягом 40-60 років та не вимагає переробки відпрацьованого палива.

Директор TerraPower Кріс Левеск вважає, що до 2050 року у світі з’являться сотні таких реакторів. Станція на 345 мВт коштуватиме близько одного мільярда доларів.

Білл Гейтс вважає – людей потрібно переконати, що атомні електростанції нового покоління можуть бути значно безпечнішими. Зараз атомна енергетика має погану репутацію через такі техногенні катастрофи, як Три-Майл Айленд, Чорнобиль, Фукусіма, а крім того через проблему утилізації відпрацьованого палива. Крім того, ядерна енергетика належить до невідновлюваних джерел енергії, працюючи на урані, запаси якого не безмежні.

Але одночасно зі зменшенням популярності атомної енергії деякі країни компенсують її за допомогою спалювання вугілля, що значно збільшує шкідливі викиди, зокрема й радіоактивні.

Читайте також: Закривати реактори чи будувати нові: тенденції розвитку атомної енергетики у світі

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button