На станції метро «Арсенальна», яка є пам’яткою архітектури, замінили частину оригінальних дерев’яних дверей на сірі металеві, повідомив голова ГО «Рада з урбаністики Києва» Віталій Селик.
У КП «Київський метрополітен» це пояснюють вимогами ДБН. В оголошеному підприємством тендері йдеться про закупівлю 336 таких дверей. В умовах вказано, що всі двері з протипожежним класом захисту Еі60 мають бути сірого кольору, а ручка – сірого або чорного.
Селик зателефонував криворізькій компанії, яка перемогла в тендері з пропозицією 1,58 мільйона гривень, та дізнався, що на етапі виготовлення дверей спеціалісти можуть пофарбувати двері у будь-який колір без зміни ціни і без погіршення протипожежних функцій. Також менеджер компанії повідомив, що є альтернативний варіант – накласти МДФ-панель, яка повторюватиме вигляд дерева. В такому разі стандартний виріб здорожчає мало не вдвічі – з орієнтовно 6 тисяч до 11-12 тисяч гривень.
Пресслужба метрополітену заявила, що поступово всі двері на станціях будуть тільки такого виду – сірі металеві.
«Нам теж ці двері не подобаються, але за ДБН мають бути саме такі – металеві протипожежні, вони у виробників типові… Якщо хтось із виробників зможе за тією ж ціною і відповідною сертифікацією зробити дизайнерське рішення, готові розглядати», – зазначили у метрополітені.
Інженер і архітектор Дмитро Макагон вважає, що можна було б зробити подвійні двері – металеві всередині та оригінальні ззовні.
«Справді, у нових нормах є вимоги до дверей щитових. Але норми, як і закони, зворотної сили не мають. Якщо виходить нова норма, то це не значить, що зроблене до неї потрібно переробляти. Це потрібно робити лише у випадку реконструкції», – зауважує він.
Статус пам’ятки архітектури мають п’ять станцій київського метро: «Хрещатик», «Університет», «Арсенальна», «Вокзальна» та «Дніпро». Також щойно виявленим об’єктом культурної спадщини є мозаїки на «Золотих воротах».
Нагадаємо, нещодавно на станції метро «Печерська» демонтували автентичні світильники.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?