Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Перший та другий блоки Хмельницької АЕС. Фото: RLuts, Вікіпедія

Вранці 13 лютого на другому енергоблоці Хмельницької АЕС сталося аварійне відключення, повідомляє пресслужба Державної інспекції ядерного регулювання.

Повідомляється, що о десятій ранку сталося «хибне спрацювання диференційного захисту одного з резервних трансформаторів». Секції звичайного електропостачання відключилися, й запустилися резервні дизель-генератори. О 12:40 реактор зупинили.

За попередньою оцінкою, подію кваліфікували як порушення категорії П05/1 – тобто зупинення реактора, які зумовлені відмовою обладнання, помилками персоналу або зовнішніми впливами.

За міжнародною шкалою ядерних подій INES випадок на Хмельницькій АЕС визначили як нульовий рівень, поза шкалою – тобто йдеться про інцидент, який не має значимості з точки зору безпеки. Загалом радіологічні аварії та інциденти класифікуються за сімома рівнями.

Причини порушення розслідуватиме комісія, однак повідомляється, що зауважень до роботи персоналу не було. Радіаційний стан на Хмельницькій АЕС – без змін.

Нагадаємо, до 2025 року планують добудувати третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button