Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: artemiy.kostyuk

Українська художниця Жанна Кадирова встановить біля Майдану Незалежності монументальну скульптуру, яка котра складатиметься з елементів колись зруйнованих радянських мозаїк з усієї України.

Проєкт Кадирової та активістів-пам’яткоохоронців «Культурний ландшафт» покликаний зупинити руйнування радянських мозаїк і звернути увагу на те, як багато їх уже втрачено.

Автори проєкту зауважують, що в офіційному полі досі не існує жодного переліку чи бази даних об’єктів українського радянського монументально-декоративного мистецтва – орієнтовно це кілька тисяч творів. Ніхто не відповідає за їх збереження, відсутні механізми захисту.

«Ми плануємо віднайти та зібрати пошкоджені мозаїки з різних регіонів України, разом з історіями їх створення і руйнування. Це буде своєрідний меморіал знищеному мистецтву, а водночас — спільнотворення заради збереження культурної спадщини», – зазначають учасники проєкту.

Вони закликають долучитися усіх поціновувачів та поціновувачок монументально-декоративного мистецтва і повідомляти про випадки руйнування мозаїк, вітражів, сграфіто.

Жанна Кадирова традиційно працює з бетоном. Деякі об’єкти художниця створила спеціально для київськи локацій, зокрема, лавки-графіки на алеї Малевича та скульптуру у вигляді бетонного променя світла на Пейзажній алеї.

Нагадаємо, у 2019 році Львівська міськрада ухвалила рішення про захист історичних мозаїк міста, зокрема творів радянського періоду, а також мозаїк, які є частиною інтер’єрів будинків.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button