Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Олександр Гончаров (Апостроф)

Прокуратура Києва через суд вимагає укласти охоронний договір з метою збереження пам’ятки архітектури – Пивоварного заводу Ріхерта, розташованого на Кирилівській, 35.

Комерційна структура, яка є власником пам’ятки, не вживає заходи щодо її збереження. Охоронний договір, в якому було б чітко регламентовано режим використання пам’ятки та відповідальність за порушення такого режиму, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, на даний час не укладено.

Наразі споруди заводу перебувають у незадовільному стані, мають ознаки руйнування і потребують проведення комплексу заходів по збереженню.

Пивоварний завод Ріхерта в 1986 році внесли до переліку пам’яток архітектури місцевого значення. Будівля заводу побудована у 1892-1895 роках за проектом архітектора Володимира Ніколаєва на замовлення купця другої гільдії Михайла Ріхерта та є однією з найстаріших промислових садиб Подолу. З 1961 року комплекс споруд заводу використовувався Київським експериментальним заводом солодових екстрактів.

За повідомленнями ЗМІ, понад 90 % відсотків акцій ЗАТ «Пивзавод на Подолі» у 2006 році були сконцентровані у власності будівельної компанії «Акроліт», яка реалізує низку проєктів на Подолі.

Читайте також: Історія промислового Подолу: від заводів до креативних просторів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button