Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

Державне підприємство «Гарантований покупець» вперше виставило виробникам енергії з відновлюваних джерел рахунки за небаланси – різницю між прогнозом виробника і фактично виданою ним електроенергією в енергосистему, повідомляє пресслужба ДП.

У підприємстві зазначають, що з запровадженням фінансової відповідальності за небаланси прогнозування виробників «однозначно покращилося», а формула розрахунків компенсації небалансів дає стимул виробникам з ВДЕ покращувати власні прогнози. На думку експертів,  це позитивно вплине на стабільність роботи енергетичної системи України, тому що виробники будуть більш обережними у прогнозуванні свого виробітку.

Із 2021 року виробники «зеленої енергії» будуть платити штрафи за свої похибки прогнозування, що призводять до небалансів в енергосистемі. Згідно з меморандумом про взаєморозуміння між урядом та інвесторами у ВДЕ, відповідальність наступає при перевищенні похибок прогнозування більш ніж на п’ять відсотків для сонячних електростанцій, та більш ніж на десять відсотків – для вітрових електростанцій. Раніше відповідальність за небаланси несло ДП «Гарантований покупець».

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button