За 2020 рік кількість боржників за комунальні послуги зросла у півтора раза
Половина компаній, які подали на неплатників до суду, – це установи, що постачають опалення.
Половина компаній, які подали на неплатників до суду, – це установи, що постачають опалення.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Erik Mclean, Unsplash
У порівнянні з 2019 роком, торік на 50% більше українців потрапило до реєстру боржників через несплату комунальних послуг, повідомляє OpenDataBot, посилаючись на дані Єдиного реєстру боржників.
Якщо у 2019 році було близько 227 тисяч неплатників, наприкінці 2020 року їхня кількість перевищила 342 тисячі.
Половина компаній, які подали на неплатників до суду, – це установи, що постачають опалення. У топ-3 таких підприємств – Харківводоканал, Жилкомсервіс та Полтаватеплоенерго.
Людина визнається боржником зі сплати комуналки в судовому порядку. Якщо протягом шести місяців вона не виконує вирок суду, то потрапляє в реєстр боржників.
«Особі, яка потрапила до Єдиного реєстру боржників, можуть заблокувати банківські рахунки, вилучити її майно, а також обмежити виїзд за кордон. Однак Комунальні підприємства можуть припинити надання послуг боржникам ще в досудовому порядку», – коментує адвокатка Наталія Гнатуш.
Нагадаємо, через випадки завищення цін на газ Кабінет міністрів затвердив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за один кубометр. Антимонопольний комітет порушив справи щодо шести газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті