Угорщина планує відмовитись від вугілля до 2025 року
Атомна електростанція буде відігравати ключову роль у відмові від вугілля.
Атомна електростанція буде відігравати ключову роль у відмові від вугілля.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Угорщина відмовиться від використання вугілля для електрогенерації до 2025 року. Раніше влада країни розраховувала закрити останню вугільну ТЕЦ в країні до 2030 року, пише Euractiv.
Державний секретар Атілла Штейнер оголосив, що до 2030 року угорське електропостачання буде на 90% вуглецево-нейтральним.
Якщо угорське електропостачання стане на 90% нейтральним, то для генерації такої енергії, як і раніше, будуть використовувати викопні джерела. Натомість майже всі викиди будуть компенсуватися за рахунок інвестицій в скорочення викидів іншими способами.
В Угорщині є одна атомна електростанція, яка буде грати ключову роль у відмові від вугілля. Потужності сонячної енергетики повинні вирости в три рази і досягти шести гігават до 2030 року. Відмовитися від вугілля вдасться вже до 2025-го, якщо закрити єдину працюючу вугільну ТЕЦ в країні.
Досягнення вуглецевої нейтральності – ключова мета Паризької угоди, необхідна для успішного гальмування кліматичної кризи.
Очікується, що до 2025 року вугілля припинять використовувати шість європейських країн: Франція (2022 рік), Португалія (2022 рік), Словаччина (2023 рік), Великобританія (2024 рік), Ірландія (2025 рік) і Італія (2025 рік). Україна також прагне відмовитися від використання вугілля, щоб до 2050 року стати кліматично нейтральною.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті