Майже третина пам’яток в Україні знаходиться в аварійному стані
У міністерстві культури заявили про необхідність ухвалити нові законопроєкти у сфері охорони культурної спадщини.
У міністерстві культури заявили про необхідність ухвалити нові законопроєкти у сфері охорони культурної спадщини.
Фото: epravda.com
У Верховній Раді зареєстровані три законопроєкти про внесення змін до законодавства у сфері охорони культурної спадщини, повідомляє Укрінформ. За словами заступниці міністра культури та інформаційної політики Світлани Фоменко, документи потребують чимшвидшого ухвалення, адже багато нерухомих пам’яток перебувають в аварійному стані.
Вона зазначила, що фактично в аварійному стані перебувають 30% пам’яток – це, як правило, фортифікаційні замкові палаци й комплекси. Зараз існує десять основних критеріїв загрози пам’яткам, і головні з них – це будівельний бізнес, розвиток інфраструктури, урбаністичний розвиток.
«На сьогодні ми вже говоримо не просто про потребу в збереженні, в захисті таких пам’яток, а про протидію їх руйнації і знищенню. І ми запроваджуємо достатньо серйозні законодавчі зміни», – сказала заступниця міністра.
Фоменко звернула увагу на необхідність посилення відповідальності за самочинне будівництво. На її думку, штраф за руйнацію пам’ятки і незаконне будівництво в 170 тисяч гривень замалий –тому перші зміни будуть у Кримінальний та Адміністративний кодекси щодо посилення відповідальності за самочинне будівництво.
Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що протягом трьох років планується відреставрувати або добудувати близько 150 різних пам’яток в усіх регіонах України.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті