Польське місто відмовилося від спільного проєкту з Тернополем вартістю 69 тисяч євро через стадіон Шухевича
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України заявило, що питаннями національної пам'яті мають займатися історики, а дипломати – зміцненням дружби та взаємоповаги між народами.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 253 днів. За цей час ми опублікували 25993 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Польське місто Замостя (Замосць) припинило всі відносини з Тернополем та відмовилося від спільного проєкту на майже 69 тисяч євро через те, що міський стадіон назвали на честь головнокомандуючого УПА Романа Шухевича, повідомляє DW.
Раніше міста отримали на проєкт «Спільна історія Тернополя і Замостя» 68,7 тисячі євро з фондів ЄС в межах Програми прикордонного співробітництва. Проєкт був покликаний зберегти об’єкти історичної та культурної спадщини цих двох міст.
«Я шкодую про те, що п’ятого березня міські депутати Тернополя назвали міський стадіон на честь Романа Шухевича – командира УПА, відповідального в 1943-44 роках за жорстокий геноцид польських жителів… Ми припиняємо всі відносини з владою Тернополя… Я сподіваюся, що наші українські партнери зрозуміють, що будь-яка ініціатива з прославляння військових злочинців має наслідки», – йдеться у офіційній заяві замостянського президента (мера) Анжея Внука.
Він зазначив, що «поважає право кожного народу на власне розуміння історії», але «не може переоцінити жорстокість війни і неповагу до жертв польської національності».
Також посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон закликав Тернопільську міськраду скасувати рішення про присвоєння стадіону імені «сумнозвісного гауптмана 201-го батальйону шуцманшафту» Романа Шухевича.
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України заявило, що питаннями національної пам’яті мають займатися історики, а дипломати – зміцненням дружби та взаємоповаги між народами.
Нагадаємо, у 2017 році Київська міська рада проголосувала за перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича. Потягом кількох років тривали судові розгляди, доки у грудні 2019-го Шостий апеляційний адміністративний суд не підтвердив законність цього рішення.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті