Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Візуалізації зі сторінки facebook.com/warszawa

11 березня мер (президент) Варшави Рафал Тшасковський оголосив про початок будівництва нового велопішохідного мосту через ріку Віслу.

Рафал Тшасковський. Фото: facebook.com/rafal.trzaskowski/

Проєкт є частиною міської програми з розвитку пішохідних зон та зменшення простору для автомобілів на тлі того, що забруднення повітря лишається однією з найбільших проблем Варшави.

Міст простягатиметься від району Порту Празького до Музея Коперника. У мерії заявляють, що це буде один із найдовших у світі мостів для велосипедів і пішоходів. Він стане частиною велосипедного коридору, сполучивши веломаршрути по обидва береги Вісли.

Проєкт розробила компанія Schuessler-Plan, яка перемогла у конкурсі, оголошеному у 2017 році. Серед умов конкурсу було приділення уваги архітектурній естетиці – адже, як зазначали в муніципалітеті, довгий час мости у Варшаві будувалися суто як утилітарні структури з невигадливим дизайном.

Вартість будівництва оцінюють у 180 мільйонів злотих, що дорівнює приблизно 1,3 мільярда гривень. Завершити будівництво планують за два-три роки.

Нагадаємо, у 2019 року новий велопішохідний міст збудували у Києві, але він є радше туристичним об’єктом, ніж частиною веломережі. Наступним туристично привабливим проєктом стане міст-хвиля на Оболонській набережній.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button