Європарламент оголосив ЄС зоною свободи для ЛГБТ+. Це відповідь на утиски в Польщі та Угорщині
Рівно два роки тому низка польських територій почали оголошувати себе «зонами, вільними від ЛГБТ-ідеології».
Рівно два роки тому низка польських територій почали оголошувати себе «зонами, вільними від ЛГБТ-ідеології».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У відповідь на порушення прав ЛГБТ+ у Польщі та Угорщині євродепутати ухвалили резолюцію, в якій оголосили Європейський союз «зоною свободи для ЛГБТІК» – LGBTIQ Freedom Zone. За проголосували 492 члени Європарламенту, проти – 141, ще 46 утрималися.
У березні 2019 року низка польських територій почали оголошувати себе «зонами, вільними від ЛГБТ-ідеології», загалом так вчинили понад 100 повітів, воєводств і муніципалітетів, переважно на консервативному сході країни. В Європарламенті зауважують, що такі резолюції мали не лише суто декларативний характер, а й передбачали відмову від фінансування організацій, які борються з дискримінацією й нерівністю, а також заохочували нетерпимість до ЛГБТ+.
Євродепутати наголошують, що в Польщі стає все більше мови ненависті з боку політиків і посадовців, включаючи президента країни Анджея Дуду, а також з боку провладних медіа. Відзначають також напади на прайди та арешти ЛГБТ-активістів.
Через таку ситуацію ще торік Єврокомісія відмовила низці польських муніципалітетів, які подавали заявки на фінансування за програмами міст-побратимів. Європарламент закликає європейські інституції піти ще далі й використовувати всі можливі важелі.
Так само в новій резолюції звертається увага на погіршення ситуації з правами в Угорщині. Зокрема, в листопаді минулого року місто Надьката оголосило про заборону «поширення та просування ЛГБТ-пропаганди». А у грудні парламент Угорщини ухвалив конституційні поправки, які ще більше утискують права ЛГБТ, відмовляють трансгендерним і небінарним людям в існуванні та праві на родинне життя.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті