Земельна комісія погодила забудову Мінського масиву багатоповерхівками (поіменний список)
В результаті забудови тут фактично житиме населення міста Українка, але на території вдесятеро меншій за площею.
В результаті забудови тут фактично житиме населення міста Українка, але на території вдесятеро меншій за площею.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
17 березня комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин погодила проєкт рішення про затвердження Детального плану території на Мінському масиві, який передбачає будівництво більш як 6,3 тисячі квартир на північній околиці міста.
Попри те, що під стінами Київради у цей час мітингували жителі Оболонського району, за проєкт проголосували 11 депутатів:
Троє утрималися:
Четверо членів комісії проголосували проти:
Проєкт подали директор Департаменту містобудування Олександр Свистунов і перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, який 12 березня повернувся до виконання обов’язків після року відсторонення у зв’язку із підозрою вимагання ним неправомірної вигоди від забудовника. Інвестором забудови є компанія «Датоліт», яку пов’язують із депутатом Вадимом Столаром.
Тепер проєкт може бути винесений на голосування на сесії Київради.
Загальна територія, яку охоплює це ДПТ, складає майже 95 гектарів між вулицями Кондратюка, Майорова та лісом. Відповідно до Генплану столиці, в основному це території зелених насаджень і сільськогосподарські території, зауважують Наші Гроші.
На цих ділянках планують збудувати новий житловий масив із 19 багатоповерхових будинків, збільшивши кількість мешканців на більш як 11 тисяч. Як зауважує журналіст громадського руху «Чесно» Сергій Огородник, в результаті забудови тут фактично житиме населення міста Українка, але на території вдесятеро меншій за площею.
Забудовники обіцяють забезпечити приблизно 2900 паркомісць, однак ДПТ передбачає знесення гаражного кооперативу під багаторівневий паркінг. Гектар лісу пропонується перетворити на буферний парк (тобто формально буде створено новий парк, у той час як площа зелених зон не зміниться).
Місцева мешканка Юлія Басс так описує ситуацію в мікрорайоні: «Вже зараз найближчі школи працюють в три зміни. В садочок, ставши в чергу з дня народження, не факт що попадеш до п’яти років. Поліклініка і лікарня давно вже тріщать по всіх швах. В 99-й автобус до найближчого метро на першій зупинці з кінцевої ще влазиш – далі не факт… постійні пробки, паркомісць вже давно не знайдеш». Водночас цього року вводять в експлуатацію кілька нових багатоквартирних ЖК.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті