Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У Гельсінкі оголосили переможців конкурсу Helsinki Energy Challenge – HIVE, Beyond Fossils, Smart Salt City и The Hot Heart. Серед них особливо виділили проєкт The Hot Heart, який сможе забезпечити місто технологічним джерелом тепла і стати простором для відпочинку, пише The Mayor.

Проєкт Hot Heart – це архіпелаг із десяти штучних островів-цистерн, які будуть акумулювати теплову енергію і направляти частину її на створення тропічного курорту. Енергія вітру, сонця та інших відновлюваних джерел за допомогою теплових насосів перетворюється в тепло і зберігається в цистернах у вигляді гарячої води.

Водосховища будуть підключені до наявної системи централізованого теплопостачання Гельсінкі, щоб розподіляти тепло по всьому місту. Надлишки тепла можна буде направити на створення цілорічного курорту з басейнами і тропічними лісами, які будуть покриті прозорими куполами.

Ідея полягає в тому, щоб використовувати термальні акумулятори для зберігання енергії, коли ціни на неї падають до нуля і отримувати її для опалювальної системи, якщо попит зростає.

Системою буде керувати штучний інтелект, який синхронізує виробництво і споживання теплової енергії. До кінця 2020-х років система зможе забезпечувати 6000 ГВт/год теплової енергії, і все це без емісії вуглекислого газу і за ціною на 10% нижчою за нинішню.

Нагадаємо, влада Гельсінкі планує зробити місто вуглецево-нейтральним до 2035 року.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button