У ботсаду НУБіП пояснили, чому зрізали столітні дуби у Голосіївському парку
У ботсаду НУБіП кажуть, що проводили планове видалення сухостійних аварійних дерев та мають всі необхідні документи.
У ботсаду НУБіП кажуть, що проводили планове видалення сухостійних аварійних дерев та мають всі необхідні документи.
Фото: facebook.com/Botsad.NUBiP
Нещодавно на території ботанічного саду Університету біоресурсів і природокористування, що в Голосіївському лісі, зрізали вікові дуби. У ботсаду НУБіП пояснюють, що проводили планове видалення сухостійних аварійних дерев та просять не створювати навколо цього ажіотаж. Натомість фото, опубліковані екоактивістами та ботсадом, суттєво відрізняються.
У ботсаду розповіли, що кожне сухостійне дерево перед видаленням попередньо обстежується кваліфікованою комісією, направляється запит в екологічну службу для отримання актів на видалення кожного такого дерева. Ботсад НУБіП ніби отримав всі необхідні документи.
Причиною засихання дерев у НУБіП назвали зміни клімату, посуху, різке зниження рівня ґрунтових вод, заселення рослин омелою, спалахи шкідників і хвороб та забруднення повітря.
Перше – фото, опубліковане активістами; друге – ботсадом.
Там не бачать мотивів створювати ажіотаж навколо зрізання «сухого аварійного дуба, який завтра може впасти комусь на голову».
«Другий день поспіль адміністрація змушена виправдовуватись за свої дії і пояснювати необхідність видалення цих дерев перед поліцією, перед телевізійниками, перед екологічною інспекцією… Усі необхідні документи є у наявності, тому кожна служба, яка приїзджає на вимогу впертих активістів, розібравшись в обставинах, не запобігає діяльності співробітників, проте за годину-другу приїзджає вже інша служба і “просвітницьку діяльність” доводиться починати знову», – зазначають в ботсаду.
Начальниця Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міськради Олександра Сладкова прокоментувала допис ботсаду. За її словами, дерева на всіх фото в пості і коментарях мертві, і померли за активної участі грибів. Вона пояснила, що дерева не обов’язково було видаляти, а достатньо було їх лишити без гілок для покращення біорізноманіття. А сам процес видалення, на її думку, зайва і нікому не потрібна витрата коштів.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті