У Маріуполі протестують проти нового приватного університету, який будуватимуть на місці Міського саду
Територія, яку обрали для університету, належить до охоронної зони та має обмеження на висоту забудови – дев'ять метрів.
Територія, яку обрали для університету, належить до охоронної зони та має обмеження на висоту забудови – дев'ять метрів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
28 березня в Маріуполі кількасот людей вийшли на акцію протесту проти планів будівництва на території Міського саду університету «Метінвест Політехніка» за проєктом нідерландського бюро MASA Architects. Петиція проти забудови зібрала необхідні 250 підписів менш як за добу, повідомляє LB.ua.
Так, активісти запевняють, що проєкт передбачає будівництво 12-поверхового навчального корпусу на території Міського саду, заснованого у 1863 році; знесення найстарішого у місті стадіону «Азовець» – його перетворять на гуртожиток зі спортивними майданчиками; а також знесення літнього кінотеатру та вирубування столітніх дерев.
Крім того, депутат міськради Олег Харченко вказує, що територія, яку обрали для університету, належить до охоронної зони та має обмеження на висоту забудови – дев’ять метрів.
Депутат також згадав архітектора Віктора Зотова, якого мер Маріуполя запрошував взяти участь у розробці стратегії міста до 2030 року, і який «перший привіз 15 років тому в Україну архітектора Хірокі Мацуру», співзасновника MASA Architects. Сам Зотов заявив, що Мацура не знає про обмеження обраної для його проєкту ділянки.
«Будувати у Міському саду не можна – це памятка історії і природи. Будувати в історичному центрі вище дев’яти метрів не можна – є відповідний документ. Хірокі Мацура, автор архітектурної концепції, не знає про ці обмеження (вчора він мені про це повідомив). Найкращий вихід із ситуації – поміняти майданчик під новий університет. Вибір найширший. Варіанти доцільно запропонувати самому замовнику», – написав він у переписці з маріупольською активісткою Оленою Золотарьовою.
Супротивники забудови зазначають, що в місті є безліч місць для університету – порожня 14-поверхова будівля колишнього Гіпромезу в центрі міста, вакантний головний офіс «Промінвестбанку», а також занедбана територія трамвайного депо, яка належить «Метінвесту».
31 березня сесія міськради Маріуполя повинна проголосувати за зміну цільового призначення земельної ділянки під літнім кінотеатром. Водночас будівельні роботи навколо кінотеатру вже почалися.
Нагадаємо, пресслужба «Метінвесту», – компанії, яка входить у холдинг Ріната Ахметова, – заявляла, що проєкт передбачає реконструкцію Міського саду та стадіону «Азовець».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті