Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 286 днів. За цей час ми опублікували 23545 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: vezha.ua

У Вінниці планують відреставрувати особняк капітана Длуголенцького – модерній будівлі ХІХ століття на вулиці Магістратській, 66. Вінницький історик Леонід Марущак зареєстрував петицію проти реставрації.

У березні Вінницька міська рада оголосила про наміри реставрувати пам’ятку, в якій з 1966 року розміщується Вінницька дитяча художня школа. У документах, доданих до тендеру на Prozorro, історик побачив пункти, які викликали в нього занепокоєння й підозру, що замість реставрації «по факту відбудеться реконструкція чи перебудова з непередбачуваними наслідками».

Зокрема, у тендерній документації йдеться про часткове утеплення фасадів, «відновлення дверних і віконних блоків» та втрачених елементів по фотографіях та листівках. Виконання науково-дослідної та проєктно-кошторисної документації оцінили у 800 тисяч гривень.

Фото: vezha.ua

Серед вимог петіції, яка вже набрала необхідні 350 підписів, – скасувати тендер та залучити до реставрації висококваліфіковані профільні організації. Також пропонується провести відкритий пам’ятко-охоронний конкурс для розробки цілісного проєкту повної реставрації пам’ятки та провести громадські слухання.

Перший поверх маєтку збудували, ймовірно, за проєктом архітектора Григорія Артинова, наприкінці ХІХ століття, а другий – у 1909 році на замовлення адвоката Любомира Длуголенцького.

За словами Марущака, маєток Длуголенського – одна з небагатьох оригінальних пам’яток раціонального модерну у Вінниці та одна з найяскравіших споруд міста.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button