У Києві знесли павільйон, збудований у революційному 1917 році (фото)
Будівля свідчила про те, що у скрутні кризові часи Київська міська дума мала змогу розширювати мережу артезіанських свердловин, зауважує краєзнавець Антон Короб.
Будівля свідчила про те, що у скрутні кризові часи Київська міська дума мала змогу розширювати мережу артезіанських свердловин, зауважує краєзнавець Антон Короб.
Фото: Антон Короб
На розі вулиць Короленківська та Фізкультури, неподалік від станції метро «Олімпійська», знесли павільйон над артезіанською свердловиною, збудований у 1917 році. Краєзнавець Антон Короб повідомив, що минулого тижня помітив відсутність споруди, а свідки зазначили, що ще два тижні тому вона була цілою. На її місці зараз вирує нове будівництво.
Цей павільйон-криницю, за даними Короба, збудували у проміжок між лютневою революцією та поваленням Тимчасового уряду більшовиками у жовтні. Тоді вулиця Короленківська називалася Новобульйонська.
«Таким чином це була чи не поодинока пам’ятка короткого демократичного періоду розвитку Києва. У скрутні кризові часи Київська міська дума мала змогу продовжувати розширення мережі артезіанських свердловин», – зауважує дослідник.
Фото: Антон Короб
Він зазначає, що звертався до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА з пропозицією включити павільйон над артезіанською свердловиною до реєстру об’єктів культурної спадщини. «У своїх фантасмагорійних снах я уявляю цю будівлю, якщо не відродженою відповідно до базової функції, то, принаймні, перелаштованою на будиночок садівника майбутнього Централпарку Нової Забудови», – написав Короб.
Низку ділянок на розі вулиць Фізкультури та Короленківська було передано компанії «ІТТ-Плаза» для будівництва готелю та чотирьох 23-поверхових торговельно-офісних веж.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті