У Києві знесли павільйон, збудований у революційному 1917 році (фото)
Будівля свідчила про те, що у скрутні кризові часи Київська міська дума мала змогу розширювати мережу артезіанських свердловин, зауважує краєзнавець Антон Короб.
Будівля свідчила про те, що у скрутні кризові часи Київська міська дума мала змогу розширювати мережу артезіанських свердловин, зауважує краєзнавець Антон Короб.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Антон Короб
На розі вулиць Короленківська та Фізкультури, неподалік від станції метро «Олімпійська», знесли павільйон над артезіанською свердловиною, збудований у 1917 році. Краєзнавець Антон Короб повідомив, що минулого тижня помітив відсутність споруди, а свідки зазначили, що ще два тижні тому вона була цілою. На її місці зараз вирує нове будівництво.
Цей павільйон-криницю, за даними Короба, збудували у проміжок між лютневою революцією та поваленням Тимчасового уряду більшовиками у жовтні. Тоді вулиця Короленківська називалася Новобульйонська.
«Таким чином це була чи не поодинока пам’ятка короткого демократичного періоду розвитку Києва. У скрутні кризові часи Київська міська дума мала змогу продовжувати розширення мережі артезіанських свердловин», – зауважує дослідник.
Фото: Антон Короб
Він зазначає, що звертався до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА з пропозицією включити павільйон над артезіанською свердловиною до реєстру об’єктів культурної спадщини. «У своїх фантасмагорійних снах я уявляю цю будівлю, якщо не відродженою відповідно до базової функції, то, принаймні, перелаштованою на будиночок садівника майбутнього Централпарку Нової Забудови», – написав Короб.
Низку ділянок на розі вулиць Фізкультури та Короленківська було передано компанії «ІТТ-Плаза» для будівництва готелю та чотирьох 23-поверхових торговельно-офісних веж.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті