Забудовник запевняє, що будинок Уткіна був аварійним. У Мінкульті назвали знесення будівлі варварством
Міністр культури Олександр Ткаченко стверджує, що Мінкульт не давав жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі й уже здійснює перевірку.
Міністр культури Олександр Ткаченко стверджує, що Мінкульт не давав жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі й уже здійснює перевірку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Знесений особняк початку ХХ століття на вулиці Симона Петлюри, 29, що біля залізничного вокзалу, перебував в аварійному стані, запевнили «Хмарочос» у пресслужбі компанії «Приват», яка є власником будівлі та орендарем ділянки.
«Про будь-яку історичну цінність будівлі ТОВ “Приват”, як її власнику, не відомо. Будівля не внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Згадувана у ЗМІ назва “будинок Уткіна” не має під собою жодного документального підґрунтя», – заявили у компанії.
У компанії стверджують, що отримали містобудівні умови та обмеження на реконструкцію адміністративної будівлі під готель, і проєкт отримав позитивний висновок експертизи, а ДАБІ зареєструвала повідомлення про початок виконання підготовчих робіт. Запевняють, що спеціалісти обстежили будівлю та дійшли висновку, що її потрібно «частково» демонтувати – до фундаменту.
У ТОВ «Приват» повідомили, що зараз готують документи для отримання дозволу на виконання будівельних робіт з реконструкції будівлі під готель. Девелоперська компанія Zim Group замовила будівництво 26-поверхового апарт-готелю Times.
Зазначимо, що за оцінкою краєзнавця Антона Короба, садиба перебувала в хорошому стані та не мала ознак аварійності. Прибутковий будинок купця Івана Уткіна збудовано орієнтовно між 1890 та 1905 роками. Він не мав статусу пам’ятки.
ТОВ «Приват» отримало ділянку в оренду у 2003 році ділянку для експлуатації адміністративної будівлі. У серпні 2020 року Київрада намагалася розірвати договір оренди, посилаючись на те, що «недобросовісний землекористувач» почав зносити споруди на цій ділянці та планує будівництво багатоповерхового житлового комплексу, а це суперечить Генплану. Згідно з юридичним аналізом «Мапи реновації», цільове призначення земельної ділянки не відповідає її використанню орендарем.
Міністр культури Олександр Ткаченко стверджує, що Мінкульт не давав жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі й уже здійснює перевірку. Він також закликав правоохоронні органи провести ретельне розслідування, хто дав дозвіл на знищення історичної будівлі.
«Знесення історичного будинку купця Уткіна в Києві – варварство. Тим більше, що ця будівля, відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста, входить в історичний ареал забудови міста», – заявив Ткаченко у своєму телеграм-каналі.
Своєю чергою, у КМДА заявляють, що надання дозволів на проведення робіт в історичному ареалі належить до повноважень Мінкульту. «Відповідно до діючого законодавства, а саме Закону України про охорону культурної спадщини, саме до повноважень Міністерства культури належить погодження проєктів містобудівних, архітектурних, будь-яких інших перетворень, земляних робіт у межах історичних ареалів», – зазначила в ефірі Громадського радіо радниця з комунікацій Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Ірина Золотар.
Активісти повідомляли про підготовку до демонтажу будівлі ще 20 березня. Згодом розмістили на вулиці Петлюри сітілайти з закликом не руйнувати будинок. Ініціатива «Мапа Реновації» звертає увагу на історичні будівлі, які перебувають у не меншій небезпеці, ніж будинок Уткіна:
зокрема з охоронним статусом:
Загалом активісти зауважують, що кожна будівля з їхньої бази потенційно перебуває у груп ризику.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті