У Києві по два місяці не можуть здати квартиру. Як змінився ринок житла через коронавірус?
У березні та квітні минулого року звільнилось від трьох до п’яти тисяч квартир.
У березні та квітні минулого року звільнилось від трьох до п’яти тисяч квартир.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Україні за рік пандемії коронавірусу різко впав попит на оренду житла. Деякі власники квартир у Києві по два місяці не можуть здати житло через те, що орендарі, які навчалися чи працювали в Києві, поїхали додому, пише «Суспільне».
За даними експертів, впродовж березня й квітня 2020 року звільнилось від трьох до п’яти тисяч квартир. Тому угоди на оренду впали у вартості вдвічі. Наприклад, у центральних районах Києва ціна опускалася до семи тисяч гривень.
До пандемії люди частіше орендували ліжко-місце, ніж квартиру. Зараз багато хто почав працювати віддалено, з дому. При цьому платоспроможне населення перейшло на дистанційну роботу і з’явилася вимога організації робочого простору.
Крім того, відбулися зміни й на ринку офісної нерухомості. Компанії стали переїздити із центральних районів у більш віддалені, обирати менші за площею приміщення. За словами аналітика Романа Герасимчука, до початку карантину вільних офісних приміщень майже не було. Вакантність була на рівні 2-3%.
За його даними, наразі вибір житла чималий, однак орендатори хочуть, щоб ціни були нижчі за ті, що просять власники квартир. До того ж зменшився середній термін договору. Власники квартир не можуть швидко здати квартири. Зокрема, якщо раніше для однокімнатних квартир термін здачі був у межах місяця, максимум півтора, то наразі він сягає двох з половиною місяців мінімум і може доходити до 3-4 місяців.
Попри те, ціни на заміську нерухомість піднялися у майже три рази, розповіла рієлторка Олена Маленкова. З квітня по вересень 2020-го будинки здавали в оренду за 3,5 тисячі доларів при тому, що раніше ціна становила максимум 2,5 тисячі доларів. Рієлторка каже, що потік туристів в Україну так і не збільшився, тому ціни на оренду квартир знизилися від 25 до 50%.
Раніше ми писали, що під час жорсткого карантину держава залишила проблему житла майже без уваги, спрямувавши допомогу передусім тим українцям, які мають житло у власності, а також іпотечним позичальникам.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті