Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 283 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


В Україні за рік пандемії коронавірусу різко впав попит на оренду житла. Деякі власники квартир у Києві по два місяці не можуть здати житло через те, що орендарі, які навчалися чи працювали в Києві, поїхали додому, пише «Суспільне».

За даними експертів, впродовж березня й квітня 2020 року звільнилось від трьох до п’яти тисяч квартир. Тому угоди на оренду впали у вартості вдвічі. Наприклад, у центральних районах Києва ціна опускалася до семи тисяч гривень.

До пандемії люди частіше орендували ліжко-місце, ніж квартиру. Зараз багато хто почав працювати віддалено, з дому. При цьому платоспроможне населення перейшло на дистанційну роботу і з’явилася вимога організації робочого простору.

Крім того, відбулися зміни й на ринку офісної нерухомості. Компанії стали переїздити із центральних районів у більш віддалені, обирати менші за площею приміщення. За словами аналітика Романа Герасимчука, до початку карантину вільних офісних приміщень майже не було. Вакантність була на рівні 2-3%.

За його даними, наразі вибір житла чималий, однак орендатори хочуть, щоб ціни були нижчі за ті, що просять власники квартир. До того ж зменшився середній термін договору. Власники квартир не можуть швидко здати квартири. Зокрема, якщо раніше для однокімнатних квартир термін здачі був у межах місяця, максимум півтора, то наразі він сягає двох з половиною місяців мінімум і може доходити до 3-4 місяців.

Попри те, ціни на заміську нерухомість піднялися у майже три рази, розповіла рієлторка Олена Маленкова. З квітня по вересень 2020-го будинки здавали в оренду за 3,5 тисячі доларів при тому, що раніше ціна становила максимум 2,5 тисячі доларів. Рієлторка каже, що потік туристів в Україну так і не збільшився, тому ціни на оренду квартир знизилися від 25 до 50%.

Раніше ми писали, що під час жорсткого карантину держава залишила проблему житла майже без уваги, спрямувавши допомогу передусім тим українцям, які мають житло у власності, а також іпотечним позичальникам.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button