Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: пресслужба Київзеленбуду

Київзеленбуд придбав німецький імпульсний томограф для діагностики стану дерев – арботом. 21 квітня його роботу продемонстрували на 80-річному клені в парку на Володимирській гірці.

Арботом виявляє внутрішні пошкодження, яких не видно ззовні. Дерево простукують молотком, і прилад вимірює час проходження звукових імпульсів через різні ділянки стовбура дерева. Щільна деревина передає хвилі краще, ніж пошкоджена. Для правильного трактування показників арботома потрібні профільні знання щодо анатомії дерев, зауважують у «Київзеленбуді».

Внутрішні пошкодження позначені на зображенні в червоному кольорі. Здорова і неушкоджена деревина зображується зеленим кольором. Фото: пресслужба Київзеленбуду

Так, під час презентації арботом виявив, що клен має ураження на 20-30%. Комунальники запевнили, що дерево будуть лікувати.

Планують щодня обстежувати в середньому до 20 дерев. Передусім це стосується вікових дерев, які є пам’ятками природи, таких у Києві налічують 300. Також у підприємстві планують таким чином попереджувати падіння дерев.

Київзеленбуд заплатив за арботом 711 тисяч гривень. Вартість такого приладу залежить від кількості датчиків – цей має 16, повідомляє Сьогодні.

«Прилад дуже добрий та потрібний містам. Але з врахуванням недосконалості правил догляду за зеленими насадженнями, мінімум 35-40% дерев у місті, які за зовнішніми ознаками не аварійні. Поняття аварійності досить суб’єктивне. Тому наше місто, на жаль, ризикує стати ще лисіше, ніж нині», – зазначив у коментарі «Хмарочосу» Володимир Ветроградський.

Наприклад, у березні комунальники спиляли у сквері на Бастіонній три дерева, які ззовні виглядали здоровими. Київзеленбуд запевняв, що вони аварійні. Водночас Ветроградський оглянув спили та зазначив, що принаймні в одного дерева була лише початкова стадія серцевинної гнилі.

Фото: пресслужба Київзеленбуду

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button