У Раді зареєстрували законопроєкт про онлайн-прописку. Як вона працюватиме?
Реєстрація місця проживання буде доступна онлайн, а довідку про «прописку» і штамп у паспорті скасують.
Реєстрація місця проживання буде доступна онлайн, а довідку про «прописку» і штамп у паспорті скасують.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, після ухвалення якого реєстрація місця проживання буде доступна онлайн, а довідку про «прописку» і штамп у паспорті скасують, повідомляє Міністерство цифрової інформації.
Хоча з 2003 року прописку в Україні скасовано, замість неї діє реєстрація за місцем проживання або перебування, яка в багатьох випадках виконує функції прописки та є бюрократизованою.
У Мінцифри заявляють, що зроблять «прописку» декларативною. Як пояснює міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, це означає, що користувач у смартфоні або на порталі зможе вказати адресу, за якою фактично проживає.
«Для мене це також ідеологічне питання: вважаю, що у 21 столітті люди можуть вільно переміщатися країною і не повинні залежати від штампів. Для того, щоб держава розуміла, де людина зареєстрована, існують електронні реєстри», – заявляв він.
За статистикою, кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а близько мільйона живуть взагалі без реєстрації. Федоров вважає, що після запровадження онлайн-прописки «ми побачимо цікаву картину – як і де насправді проживають люди в Україні».
«Ми скасуємо довідку про реєстрацію місця проживання – той аркуш паперу, який були змушені носити із собою власники ID-карт. Крім того, ми приберемо штамп у паспорті про реєстрацію місця проживання, а також відв’яжемо прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона справді не є потрібною», – запевняють у Мінцифри.
Спрощена реєстрація відбуватиметься таким чином:
У Мінцифри запевняють, що людина не зможе безпідставно прописатися за певною адресою — вирішальною є згода власника житла. А виписатися можна буде вже без підтвердження власника.
У жовтні минулого року Мінцифри запустило експериментальну «дитячу прописку» в Харкові – таким чином тестували можливості дорослої прописки у всій Україні.
17 травня на Дія Саміт планують запустити пілотний проєкт онлайн-прописки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті