Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Зображення: Studio Libeskind 

Американський архітектор Даніель Лібескінд проєктує культурний хаб із будівлею архітектурного центру в польській Лодзі, своєму рідному місті, повідомляє ArchDaily.

Проєкт Nexus21 має на меті ревіталізувати квартал в історичному центрі Лодзі й складатиметься з 21 об’єкта – від громадських просторів і культурних центрів до комерції та житлових будинків. Частина нових структур постане з закинутих будівель, які відновлять і наділять новими функціями, частину будуватимуть на місці порожніх ділянок.

Зображення: Studio Libeskind

Сама назва вказує на те, що проєкт слугуватиме ланкою, яка зв’язуватиме різні функції простору та роз’єднані нині об’єкти, старе і нове. Nexus21 також відроджуватиме історичний спадок міста, включно з його архітектурою, традицією текстильної промисловості та моди.

Зображення: Studio Libeskind

Архітектурною домінантою простору стане Архітектурний центр Лодзі, спроєктований у впізнаваному стилі Лібескінда, з динамічною геометрією. Центр стане новою культурною брамою міста, його зводитимуть у першу чергу. Будівля матиме зелений дах і панорамне заскління. У центрі буде розташовано виставкові й освітні простори, зали для публічних заходів.

Зображення: Studio Libeskind

Наступною будівлею стане Інноваційний центр моди, який просуватиме традиції місцевої текстильної промисловості.

Також планується збудувати Дім майбутнього – інноваційний і технологічний центр, в якому досліджуватимуть перспективи розвитку міста.

Даніель Лібескінд вважається одним із засновників деконструктивізму в архітектурі, напрямку, який постав на ґрунті теорій Жака Дерріда та спадщини радянського конструктивізму. Одним із найвідоміших проєктів архітектора є збудоване 2007 року крило Королівського музею Онтаріо в Торонто, яке виривається, наче кристал, зі старої будівлі 1930-х років. Подібний прийом Лібескінд застосував проєктуючи розширення Воєнно-історичного музею Бундесвера в Дрездені.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button