Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У Львові під час археологічних розкопок на площі Коліївщини виявили фрагмент оборонного муру XIV століття. Це найстаріша оборонна споруда міста. Про це повідомили в Науково-дослідному центрі «Рятівна археологічна служба».

Керівник досліджень Микола Шніцар зауважив, що знахідка цілком прогнозована, адже мур на цій ділянці є на давніх мапах. Його розкриття допомогло науковцям встановити точну локалізацію та з’ясувати його стан. Він уточнив виданню Zaxid.net, що 1,2 метра муру розкопали на куті пл. Коліївщини зі сторони вул. Братів Рогатинців.

Високий мур – перша лінія оборони середньовічного Львова. Його особливістю була наявність оборонних веж. Вони з середини XV століття були закріплені за ремісничими цехами. Високий мур разом з іншими оборонними укріпленнями міста почали розбирати наприкінці XVIII століття.

З колишньої лінії оборони до наших днів видимими частково збереглися лише фрагменти. Зокрема, це вежа римарів на вулиці Лесі Українки та вежа токарів на вулиці Арсенальній. Залишки ж самого муру можна побачити позаду королівського арсеналу та на проспекті Свободи.

На цій площі археологи почали працювати торік восени. Під час розкопок вони виявили фундаменти Гейслерівської кам’яниці і внутрішнього дворика, замощеного камінням, а також мощення з колотого каміння зі слідами пожежі, яке могло бути підлогою пивниці. Усі знахідки датуються XVIII-XIX століття.

Всі фото: Рятівна археологічна служба

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button