Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Андрій Дашко

На двох клумбах перед Бессарабським ринком у центрі Києва кияни помітили колючий дріт. Фотографію опублікував Андрій Дашко.

У Київзеленбуді повідомили, що клумби не перебувають на балансі комунальників, але «з метою комфортного відпочинку киян і гостей столиці» дріт прибрали.

Скріншот: Андрій Дашко

Такі явища, як колючий дріт на газоні, зазвичай є прикладом так званої ворожої або захисної архітектури (hostile architecture, defensive architecture). Така архітектура спрямована проти окремих маргіналізованих груп населення – бездомних, наркозалежних, а також підлітків.

Фото: Unsplash

Це можуть бути шпилі на парканах, шипи на підвіконнях і парапетах, перегородки на лавах, незручна форма лав, спеціальне освітлення – наприклад, наркозалежному буде важко поцілити у вену в громадській вбиральні, освітленій блакитним світлом, а підліткам буде неприємно тусуватися у місці, освітленому рожевим, бо воно підкреслює вади шкіри.

Читайте також: Як агресивний міський дизайн використовують проти бездомних у Лондоні

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button