Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Міністерство юстиції

У Київському слідчому ізоляторі відкрили корпус, відремонтований за норвезьким зразком, повідомляє Міністерство юстиції.

У відремонтованому корпусі СІЗО врахували європейські норми, які передбачають збільшення площі до чотирьох метрів квадратних на одну особу.

Всього відремонтували 18 камер: 14 двомісних та чотири одномісні. У кожному приміщенні – холодильник, мікрохвильовка, телевізор, wi-fi, кнопка екстреного виклику охорони та камери відеоспостереження. Кольорова гама – біло-сіра.

У камерах також вперше встановили стаціонарні телефони – зазвичай мобільні проносять до камер контрабандою. Туалет із душем розташовано в окремому приміщенні за дверима, що також нетипово для звичайних камер, де ув’язнені справляють свої потреби просто в кутку, завішаному рядниною.

Як повідомляє Сьогодні, журналісти, які були присутні на відкритті, випадково замкнулися в одній із камер.

Це платні камери – у міністерстві сподіваються, що вони генеруватимуть сотні тисяч гривень додаткових коштів для ремонту безкоштовних камер. З моменту запуску проєкту платних камер держава отримала понад 3,6 мільйона гривень, зокрема з них два мільйони надійшли з Київського СІЗО. Також досі продаються подарункові сертифікати на платні камери.

«У слідчих ізоляторах перебувають здебільшого люди, відносно яких ще немає рішення суду. І де юре, вони не винні. Тому, держава зобов’язана забезпечити нормальні умови їх перебування у СІЗО», – зауважує міністр юстиції Денис Малюська.

Про це нагадує відкрита в оновленому корпусі виставка про відомих постатей, які у різний час утримувалися в Київському СІЗО. Серед них – Дмитро Донцов, Володимир Винниченко, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Микола Бердяєв, Максим Рильський, Микола Зеров, Олена Теліга та Сергій Параджанов.

У березні представники Омбудсмана перевірили камери Київського СІЗО й виявили, що там бракує світла та вентиляції, стіни вологі та вкриті грибком, а в деяких в’язнів навіть немає спальних місць, через що вони змушені спати по черзі або влаштовуватися на підлозі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button