Газові котли та бензинові автомобілі можуть заборонити у всьому світі
Міжнародне енергетичне агентство запропонувало 400 кроків на шляху до нульових викидів вуглецю.
Міжнародне енергетичне агентство запропонувало 400 кроків на шляху до нульових викидів вуглецю.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міжнародне енергетичне агентство пропонує заборонити продавати нові бойлери на викопному паливі з 2025 року. Крім того, до 2035 року радять припинити продаж нових бензинових та дизельних автомобілів у всьому світі.
Це один із 400 кроків на шляху до нульових викидів вуглецю, запропонованих агентством у спеціальному звіті. Щоб глобальне потепління обмежилося 1,5 градусами Цельсія, викиди парникових газів мають скоротитися вдвічі до 2030 року, а до 2050-го досягти нуля. План МЕА привітали країни-учасниці Конференції ООН з питань зміни клімату в Глазго, повідомляє ВВС.
Деякі з кроків до нульових викидів, запропонованих МЕА:
Одне з питань, яке викликало занепокоєння серед екологів, полягає у тому, що у звіті йдеться про недоведені технології, такі як уловлювання, використання та зберігання вуглецю (CCUS).
Є також занепокоєння щодо біоенергетики, яка передбачає використання дерев і сільськогосподарських культур для отримання рідкого палива або для виробництва електроенергії. План МЕА передбачає збільшення цього джерела енергії приблизно на 60%. Відповідно, енергетичні культури та лісові насадження займуть на 25% більше землі, ніж сьогодні використовується для виробництва біоенергії.
«Спалювання лісів для отримання енергії – останнє у параді помилкових кліматичних рішень. На жаль, МЕА купилася на нього і пропонує абсолютно нереальні рівні біоенергетики, які зашкодять лісам у всьому світі та погіршать кліматичні зміни», – коментує Ханна Моват із природозахисної організації Fern.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті