Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Reiseuhu / Unsplash

Україна з 26 травня припиняє авіасполучення з Білоруссю після примусової посадки в Мінську літака Ryanair, в якому летів опозиційний журналіст Роман Протасевич. Паліна Бродік, координаторка ініціативи Free Belarus Center, яка допомагає людям, змушеним виїжджати з Білорусі, пояснила виданню Заборона, які труднощі викликало це рішення українського уряду.

Бродік нагадує, що на відміну від Євросоюзу, Україна не запровадила серйозних санкцій проти Білорусі та представників режиму Олександра Лукашенка. Навіть після хвилі насильства під час торішніх протестів продовжується торгівля, закупівля нафтопродуктів, автопромисловості тощо. Зазначимо, що 26 травня Україна таки заборонила імпорт білоруської електроенергії.

Закриття кордону, вважає Бродік, не сильно вплине на Лукашенка, зокрема й через те, що між Білоруссю та Україною немає настільки активного авіасполучення.

При цьому після прийняття рішення про припинення авіасполучення, в тих, хто хотів виїхати з Білорусі, лишився день на те, аби покинути країну. Зробити це практично неможливо через пандемію коронавірусу, – адже тест на COVID-19 потрібно здати не пізніше як за 72 години до вильоту. Наземним сполученням можна скористатися лише людям з медичними показаннями, тим, у кого померли близькі родичі, та дипломатам.

Активісти вже отримали десятки звернень від людей, які хочуть покинути Білорусь. Гуманітарні ініціативи намагаються домовитися з українською стороною, аби білорусам дозволили здати тест на COVID-19 вже в Україні. Невідомо також, чи з’явиться свого роду «зелений гуманітарний коридор» для біженців, які хочуть виїхати з Білорусі.

«Є враження, що в цьому й полягає стратегія (Лукашенка) – просто блокувати країну, аби вичистити все інформаційне та політичне поле всередині. В такому випадку ми просто йому підіграємо», – припускає Бродік.

Наразі посольство України в Білорусі дає поради лише українським громадянам, які хочуть виїхати з Білорусі. Посол Ігор Кизим у коментарі ВВС News Україна заявив, що зараз основний варіант – це наземний транспорт або авіапереліт із пересадкою.

Для людей, які мали летіти до України транзитом через Мінськ, є певні обмеження. Будь-який іноземець, який прилітає до Білорусі, крім ПЛР-теста, має піти на обов’язкову самоізоляцію терміном у 10 днів. За словами посла, зараз Україна намагається домовитися з Білоруссю щодо можливості не застосовувати до громадян України такі обмеження.

Для українців, які постійно проживають в Білорусі й мають посвідку на проживання, діє ще більше обмежень, які ще раніше запровадила білоруська влада. Навіть для простого повернення до України їм потрібно отримати спеціальні дозволи.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button