Тасманійські дияволи вперше народилися в материковій Австралії (фото)
Більшість учених вважає, що останні материкові дияволи вимерли ще 3000 років тому.
Більшість учених вважає, що останні материкові дияволи вимерли ще 3000 років тому.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вперше за сотні, а то й тисячі років, у дикій природі материкової Австралії народилися дитинчата тасманійського диявола. Про це повідомила природоохоронна група Aussie Ark.
Тасманійський диявол належить до ряду хижих сумчастих ссавців, чимало представників якого вимерли. Та й сам диявол залишився жити винятково на острові Тасманія. Колись давно ці тварини мешкали в материковій Австралії, але зникли задовго до колонізації цього материка європейцями. Більшість учених вважає, що останні материкові дияволи вимерли ще 3000 років тому, разом із іншими великими сумчастими хижаками. Деякі вважають, що дияволів винищили собаки дінго 400 років тому.
Довгий час на дияволів у Тасманії масово полювали: їх вживали в їжу та вважали загрозою худобі. Й хоча з 1941 року вид перебуває під офіційною охороною, його представники зіткнулися з іншою небезпекою: хворобою пухлин морди диявола (DFTD), що фактично «викошувала» популяцію. Зараз цей вид має статус «під загрозою». У Тасманії налічується менш як 25 тисяч особин.
У 2020 році активісти Aussie Ark створили на території національного парку Баррінгтон-Топс на східному узбережжі Австралії заповідник-притулок площею 400 гектарів і випустили там 26 тасманійських дияволів. Нещодавно вони дали потомство – сім дитинчат. Це здорові діти, за якими екорейнджери планують спостерігати протягом кількох тижнів.
Загалом у заповіднику Баррінгтон планують відновлювати аборигенні види, які раніше мешкали на материку, але вимерли або опинилися під загрозою. Для цього територію підготували, очистивши її від небезпечної рослинності та відігнавши від периметрів завезених хижаків, таких як лисиці та кішки. Для відновлення виду недостатньо, щоб тварини просто розмножувалися, – вони мають опинитися в екосистемі, властивій саме певному видові.
Дияволи отримали таку назву через лють, в яку вони можуть впасти в разі загрози або під час бійки за самицю. Однак поза цими ритуалами і небезпеками тварина здебільшого не виявляє агресії. Тасманійський диявол веде нічний спосіб життя і харчується жабами, птахами, комахами та рибою.
Самиця народжує відразу 20-30 дитинчат, які сто днів лишаються в неї в сумці. Але дияволиця має лише чотири соски, а це значить, що між дитинчатами відразу після народження відбувається сильна конкуренція, і виживають лише кілька.
Нагадаємо, торік уряд Великої Британії вперше за більш як 400 років офіційно дозволив бобрам жити та розмножуватися у дикій природі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті