Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Екозахисна організація Friends of the Earth Europe святкує перемогу. Фото: twitter.com/foeeurope

Суд у Нідерландах зобов’язав нафтовидобувну корпорацію Royal Dutch Shell до 2030 року обмежити викиди вуглецю на 45% у порівнянні з рівнем 2019 року, повідомляє BBC.

Це вперше в історії, коли приватну компанію офіційно зобов’язали узгодити викиди з вимогами Паризької кліматичної угоди.

Позов проти Shell, головний офіс якої розташовано в Гаазі, подали у 2019 році сім екозахисних організацій та понад 17 тисяч жителів Нідерландів.

Рішення суду поширюється лише на територію Нідерландів, але може стати прецедентом для притягнення до відповідальності інших корпорацій в інших країнах.

Представники Shell заявили, що сподіваються повністю оскаржити це «прикре рішення». У компанії заявляють, що планували досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року та вклали мільярди доларів у зарядки для електромобілів, а також водневі й біопаливні технології.

При цьому Shell входить до топ-20 компаній, які відповідальні за 35% усіх парникових газів із 1965 року до сьогодні.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button