Країни Великої сімки домовилися про податок для техногігантів
Тепер компанії не зможуть отримувати великі прибутки в одних країнах і платити з них низькі податки в інших.
Тепер компанії не зможуть отримувати великі прибутки в одних країнах і платити з них низькі податки в інших.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: twitter.com/G7
Країни «Великої сімки» (G7) вирішили ввести податок на прибуток транснаціональних компаній в сфері цифрової економіки. Про це повідомляє DW.
Таким чином хочуть змінити ситуацію, коли великі IT-корпорації, такі як Apple, Google, Amazon або Facebook, платять податок тільки за місцем своєї реєстрації, але не в тих країнах, де вони отримують дохід. Через це багато компаній реєстрували свої штаб-квартири в країнах з більш низькими податками. Тепер єдина ставка податку на прибуток великих корпорацій повинна становити не менше 15%. За словами міністра фінансів Франції Брюно Ле Мера, податок в 15% – це мінімум.
Очікується, що угоду повинні прийняти й інші держави, наприклад «Велика двадцятка», зустріч якої пройде в липні в Венеції.
Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо податку на Google. Він передбачає імплементацію механізму, який зобов’яже світових інтернет-гігантів, які надають свої онлайн-послуги в Україні, сплачувати податки (20% ПДВ) до бюджету України.
Натомість користувачі вважають, що 20% ПДВ міжнародні ІТ-компанії закладуть у вартість електронних послуг. Відтак, ціни на сервіси Netflix, Google, Apple, Adobe в Україні зростуть на ті ж 20%. Також усі опитані DW експерти впевнені, що запровадження нового податку призведе до збільшення вартості послуг міжнародних компаній.
Автор законопроєкту Данило Гетманцев пояснив, що платника податку визначає не формула податку, а співвідношення попиту і пропозиції в конкретний історичний момент.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті