Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 273 днів. За цей час ми опублікували 23460 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Експлікація забудови з інвестиційного договору на будівництво нового мікрорайону на Оболоні

10 червня Київрада розглядає проєкт ДПТ Мінського масиву, який передбачає зведення 19 житлових багатоповерхівок у районі вулиці Юрія Кондратюка, на місці колишніх теплиць агрокомбінату «Пуща-Водиця».

На засіданні депутат Олександр Омельченко запропонував зняти питання з порядку денного, але Київрада його не підтримала.

Депутат Костянтин Богатов заявив Цензор.НЕТ, що детальний план території ґрунтується на незаконно підписаних інвестиційних договорах. Загалом таких договорів – більш як десять, і ДПТ Мінського масиву – лише один із них. На частині ділянок вже встигли щось побудувати.

«Відкрито кримінальні провадження, Фонд держмайна з цим активно бореться… Стандартна ринкова ставка за договорами спільної діяльності – 15%, в цих договорах – 4%. Тобто держава недоотримує близько 10% площ, які мала б отримати. Якщо є вільна земля в місті, то вона повинна виставлятися на аукціон, а не розподілятися закритими інвестдоговорами, доступ до яких ми навіть не можемо отримати», – зазначає Богатов.

На його думку, якщо Київрада ухвалить ДПТ, це дасть забудовнику «зелене світло» реалізовувати договори, які є невигідними для міста та порушують інтереси громади.

Інвестдоговір, який стосується забудови Мінського масиву, публікувала наприкінці травня Анабелла Моріна. Так, згідно з документом, інвестори отримують 96% площ житлової та 100 % площ нежитлової нерухомості, агрокомбінат – лише 4%.

Внаслідок забудови у районі вулиці Юрія Кондратюка кількість жителів мікрорайону зросте на більш як 11 тисяч. Гектар лісу пропонується перетворити на буферний парк (тобто формально буде створено новий парк, у той час, як площа зелених зон не зміниться).

Місцеві жителі виступають проти забудови й сьогодні вчергове вийшли на акцію протесту під стінами міськради.

Інвестором будівництва значиться компанія «Датоліт», наближена до забудовника Stolitsa Group. Також дві компанії-засновниці інвестора ДПТ пов’язують із нардепом від ОПЗЖ Вадимом Столаром.

Читайте також: Як земельній комісії Київради вдалося «протягнути» забудову Мінського масиву?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button