У Франції — дефіцит деревини. Саме з неї мають зводити нові громадські будинки
Згідно з новим законом, нові громадські будівлі в країні мають будувати наполовину з деревини.
Згідно з новим законом, нові громадські будівлі в країні мають будувати наполовину з деревини.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Франції дефіцит деревини привів до значного зростання цін на матеріал. Це пов’язано з новим законом, згідно з яким громадські будівлі потрібно будувати хоча б наполовину з дерева, пише Dezeen.
Співзасновник паризької студії Lemoal-Lemoal Крістоф Лемоаль розповідає, що ціни ростуть щотижня. Компанія має два проєкти, за якими лісозаготівельники не можуть назвати навіть дату наступної поставки. Дефіцит в основному стосується будівельного пиломатеріалу: стовпів, балок і панелей.
Дефіцит спровокував прийнятий на початку 2020 року закон. Згідно з ним нові громадські будівлі повинні хоча б на 50% складатися з дерева або інших природних матеріалів. Ця ініціатива є частиною стратегії – до 2050 року зробити Францію вуглецево нейтральною.
Попри те, що 30% території країни покрито лісами, там погано розвинене виробництво деревини. Цей матеріал часто експортують з інших країн. Новий закон і зростання попиту на деревину збіглися зі світовим спадом виробництва і поставок через пандемію коронавірусу. Крім того, брак деревини у Франції особливо гостро відчувається через поєднання нових правил і сплеску проєктів напередодні літніх Олімпійських ігор 2024 року. Архітектори намагаються адаптувати проєкти, замінити матеріали або закладати в них більше коштів.
Науковці зараз намагаються знайти іншу сировину з біологічних джерел, а також шукають рішення, які дозволять знизити вуглецевий слід шляхом використання змішаних матеріалів. Наприклад, стартап з США Baltimore Wood Project збирає деталі занедбаних дерев’яних будинків, відходи від обрізки міських дерев, а також деревні залишки зі звалища. Вони створили економіку замкнутого циклу, побудовану на використанні старої деревини.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті