Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 273 днів. За цей час ми опублікували 23454 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Усі фото: facebook.com/miksiem

З середини червня міста Східної Європи потерпають від сильної спеки, яку приніс антициклон Зоя. При цьому надмір асфальту та брак озеленення ще більше посилюють ефект теплового острова. У цьому пересвідчилися польські активісти.

19 червня Міколай Семашко і Роберт Печарко з групи «Чеховчани за природу» виміряли температуру поверхонь в різних локаціях міста Чеховіце-Дзедзіце, що неподалік від Кракова і Катовіце. У той день температура повітря становила 28,5 градусів. Виміри вони почали проводити об 11:30 й застосовували термометр Braun BNT400.

Найсильніше розігрілася поверхня автомобіля, припаркованого на сонці – більш як до 76 градусів. При цьому поряд на газоні у затінку дерева термометр показав 27 градусів.

Та загалом найгарячішою локацією виявився дитячий майданчик, на якому немає дерев і трави, зате все вкрито штучним гумовим покриттям, яке розігрівається до 66 градусів. Дитина, яка схоче покататися на гойдалці, мусить сісти на поверхню температурою 60 градусів, а батьки можуть спостерігати за нею з лавки, розжареної до 57 градусів.

Печарко зауважує, що кількість спекотних днів у Польщі зростає, так само як і кількість теплих ночей, коли температура не падає нижче 20 градусів. В той час, як з підвищенням температури зростає ймовірність злив, бетон і сухий ґрунт лише сприяють затопленням.

Розвиток міста місцеві комунальники бачать у будівництві паркінгів, тротуарів і велодоріжок, натомість вирубуючи дерева й саджаючи декоративні клени зі сферичною кроною.

Траву викошують за принципом економії – відразу під корінь, щоб робити це рідше. Активісти звертають увагу на різницю температур на ділянці, де трава у цьому сезоні ще не скошувалася (32,8 градуса), де її косили один раз (37,1 градуса), і там, де скосили незадовго до настання спеки (54,7 градуса). Це також свідчить про необхідність розумного планування.

«Висновок один – нам потрібно менше бетону та більше дерев, якщо ми хочемо захистити себе та своїх близьких від негативного впливу спеки, яка, на жаль, з часом лише посилюватиметься», – підсумовує Семашко.

       

Нагадаємо, у містах Нідерландів почали знімати асфальт і заміняти його травою, а в американському штаті Невада почали забороняти декоративні газони, які потребують штучного поливу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button