Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Усі фото: facebook.com/miksiem

З середини червня міста Східної Європи потерпають від сильної спеки, яку приніс антициклон Зоя. При цьому надмір асфальту та брак озеленення ще більше посилюють ефект теплового острова. У цьому пересвідчилися польські активісти.

19 червня Міколай Семашко і Роберт Печарко з групи «Чеховчани за природу» виміряли температуру поверхонь в різних локаціях міста Чеховіце-Дзедзіце, що неподалік від Кракова і Катовіце. У той день температура повітря становила 28,5 градусів. Виміри вони почали проводити об 11:30 й застосовували термометр Braun BNT400.

Найсильніше розігрілася поверхня автомобіля, припаркованого на сонці – більш як до 76 градусів. При цьому поряд на газоні у затінку дерева термометр показав 27 градусів.

Та загалом найгарячішою локацією виявився дитячий майданчик, на якому немає дерев і трави, зате все вкрито штучним гумовим покриттям, яке розігрівається до 66 градусів. Дитина, яка схоче покататися на гойдалці, мусить сісти на поверхню температурою 60 градусів, а батьки можуть спостерігати за нею з лавки, розжареної до 57 градусів.

Печарко зауважує, що кількість спекотних днів у Польщі зростає, так само як і кількість теплих ночей, коли температура не падає нижче 20 градусів. В той час, як з підвищенням температури зростає ймовірність злив, бетон і сухий ґрунт лише сприяють затопленням.

Розвиток міста місцеві комунальники бачать у будівництві паркінгів, тротуарів і велодоріжок, натомість вирубуючи дерева й саджаючи декоративні клени зі сферичною кроною.

Траву викошують за принципом економії – відразу під корінь, щоб робити це рідше. Активісти звертають увагу на різницю температур на ділянці, де трава у цьому сезоні ще не скошувалася (32,8 градуса), де її косили один раз (37,1 градуса), і там, де скосили незадовго до настання спеки (54,7 градуса). Це також свідчить про необхідність розумного планування.

«Висновок один – нам потрібно менше бетону та більше дерев, якщо ми хочемо захистити себе та своїх близьких від негативного впливу спеки, яка, на жаль, з часом лише посилюватиметься», – підсумовує Семашко.

       

Нагадаємо, у містах Нідерландів почали знімати асфальт і заміняти його травою, а в американському штаті Невада почали забороняти декоративні газони, які потребують штучного поливу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button