Держпрограма з порятунку Дніпра неефективна. А стан річки катастрофічний, – результати аудиту
Якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, виникне необхідність повного очищення води, вважають аудитори.
Якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, виникне необхідність повного очищення води, вважають аудитори.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Державний аудит виявив у Дніпрі 161 забруднювач і дійшов висновку, що екологічний стан басейну річки є «катастрофічним», повідомляє Рахункова палата.
Зокрема, дослідження виявили значні перевищення вмісту синтетичних речовин: сільськогосподарських отрутохімікатів, серед яких гербіцид атразин, фармацевтичних препаратів, речовин, які використовується у парфумерії, таких як синтетичний мускус, а також цинку міді, ртуті, кадмію, нікелю.
Аудитори звертають увагу на цвітіння Дніпра, яке є однією з основних причин масової загибелі риби. Коли Дніпро використовували як транспортну артерію, проводили днопоглиблювальні роботи. Без них річка міліє.
Загалом аудитори перевіряли, наскільки ефективно виконувалася державна програма з екологічного оздоровлення Дніпра і поліпшення якості питної води, розрахована на 2013-2021 роки.
Так, протягом останніх чотирьох років на цю програму спрямували лише 4,2 мільйона гривень: на моніторинг і на інформаційні системи екологічного менеджменту.
При цьому використання басейну річки у 2017–2020 роках принесло до держбюджету понад 100 мільярдів гривень. На Дніпро припадає 78,7% забору води з поверхневих водних об’єктів України.
Читайте також: Ми перевірили воду з-під крана в Києві. Чому її не варто пити?
«Якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, виникне необхідність повного очищення води, що призведе до значних навантажень на державний бюджет. Витрати можуть бути у понад 2000 разів більші за передбачені видатки з бюджету на виконання заходів Програми за цим напрямом», – заявляють аудитори.
Загалом протягом 2013-2020 років за програмою:
Читайте також: Чисте повітря, питна вода, доглянуті водойми – чому всього цього в Києві немає і як це виправити?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті